Koncert

Drew De Four Band

Data:
czwartek, 6 sierpnia 2009
Godz.:
20:00
Wstęp:
WOLNY
Data zakończenia:
piątek, 7 sierpnia 2009, 0:00

Drew De Four / wokal i pianino
Tomek Miernowski / wokal, gitara bassowa
Sara Curtin / wokal
Dave Scalia / perkusja

Drew De Four jest jak współczesny Trubadur. Przez ostatnie 10 lat zagrał ponad 1000 koncertów. Drew ma 26 lat. Pochodzi i mieszka w Michigan (Stany Zjednoczone) gdzie ukończył ‘University of Michigan – Ann Arbor’ z wykształceniem w ‘Music Theory and Performance’. Występuje jako pianista i wokalista, ale gra także na gitarze, mandolinie, harmonijce, perkusji, basie i skrzypcach. Nagrał 2 albumy: ”Earlier Work” który jest kolekcją bluesa, jazzu i rocka, i ”Love and Politics on a Piano” który reprezentuje styl ‘stride’ fortepianu, boogie-woogie i klasyki.Koncerty Drew De Four przypominają połączenie Toma Waitsa i Raya Charlesa. Są to ballady folk/jazzowe z przekonującymi tekstami. Jest to prawdziwe ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie, w Amerykańskim stylu (dynamika i umiejętność grania nadaje jej mocne rytmy, fortepian jest wówczas używany niczym instrument perkusyjny). Ragtime, blues, styl Nowo Orleancki, bluegrass, soul, R&B i każdy inny gatunek odnajduje sie w oryginalnej muzyce tworzoną przez Drew, który komponuje inspirując się różnymi stylami. Dodatkowo Drew ma również doświadczenie w graniu muzyki klasycznej. Na swoich koncertach wykonuje takie utwory jak słynna Prelude in C#Minor Rachmoninova, do której sam napisał słowa.

Mierzący blisko 2metry wysokości, Drew na scenie prezentuje się bardzo imponująco. Jest on osobą przyjazną, który z ogromną łatwością nawiązuje kontakt z każdą publicznością, dla której kocha występować. Zawsze powtarza, że ogromną przyjemność sprawia mu granie tego co ”Ty chcesz usłyszeć”, ponieważ wartościuje i ceni on publiczność bardziej niż muzykę.
Drew widzi muzykę jako instrument, przez który swoją miłość do życia i pasje dla kreatywności może przekazywać ludziom na całym świecie.
Występował miedzy innymi w:
Stanach Zjednoczonych: Detroit, Chicago, New York, Los Angeles, Seattle, Denver, Nashville, Boston, Washington DC, Cleveland, Des Moines, Roanoke, Milwaukee, San Francisco, i wielu innych
Wielkiej Brytanii: London, Manchester, Liverpool, Leeds, York, Newcastle, Edinburgh, Glasgow, Birmingham, i wielu innych
Irlandii: Belfast, Derry, Galway, Wexford, Waterford, Carlow, Mullingar, i wielu innych
Japonji: Tokyo, Yokohama, and Nagoya

Sprzedał ponad 3000 płyt bez pomocy wytwórni płytowej, i jest w trakcie nagrywania swojej 3 płyty "The Troubadour".
Strona Internetowa: www.drewdefour.com
My space: www.myspace.com/drewd4


Dyskografia

”Earlier Work” (Rok wyd. 2007)
”Love and Politics on a Piano” (Rok wyd. 2008)
”The Troubadour” w trakcie nagrywania

 

Galeria wydarzenia